Dzień dobry :)
Edukacja polonistyczno – przyrodnicza – 1 godz. Na początku dzisiejszych zajęć będziemy dalej utrwalać pisownię wyrazów ze zmiękczeniami przez kreskę i przez „i”. Przypominam – spółgłoski miękkie oznaczmy za pomocą kreseczki przed spółgłoskami, a za pomocą „i” przed samogłoskami. Otwórzcie podręcznik na str. 27 i wykonajcie zadania 4-6. W zadaniu 4 przeczytajcie zdania, zastępując ilustracje wyrazami – zapiszcie je w zeszycie (nie przepisujemy całych zdań tylko wyrazy). W zadaniu 5 nazwijcie to, co widzicie na obrazkach i zapiszcie odgadnięte wyrazy w zeszycie. W zadaniu 6 utwórzcie wyrazy z sylab i zapiszcie w zeszycie to, co widzicie na ilustracji – według podanego wzoru.
W dniu dzisiejszym wzbogacimy również swoją wiedzę na temat życia ptaków.
Posłuchajcie opowiadania P. Olszówki pt.” Od czegoś trzeba zacząć” czytanego przez rodzica Tekst
Prawda czy fałsz? – dzieci za chwilę rodzice będą Wam czytać zdania , a Wy oceniajcie ich prawdziwość mówiąc prawda lub fałsz i uzasadnijcie Swój wybór. Zdania: Jerzy chce być szybowcem. P/F Robertina to bardzo nieżyczliwa wrona. P/F Orły to ptaki, które nie latają. P/F Większość ptaków posiada zdolność lotu, ale są i takie, które tego nie potrafią (struś, emu, nandu, kazuar, kiwi). Niektóre nie mają rozwiniętych skrzydeł. Potrafią za to bardzo szybko biegać. Potężne nogi służą im też do obrony przed wrogami. Pingwiny także utraciły zdolność lotu, ale za to doskonale pływają. Obejrzyjcie teraz film pt. Dlaczego pingwiny są ptakami? – YouTube (3 min.)
Otwórzcie Elementarz odkrywców na str. 60 – 61 i wykonajcie ćwiczenia 1 – 4.
Edukacja muzyczna – 1 godz. Na początku proponuję żebyście zaśpiewali popularną melodię „Panie Janie” głosem wybranego ptaszka. Teraz proszę wysłuchajcie piosenki pt. „Ptasie głosy”. 32 ptasie głosy.mp3 – nowa era 1 klasa piosenki … (kliknijcie w trójkącik na suwaku) i nauczcie się ją śpiewać. Piosenkę macie również na płycie CD do muzyki – nr piosenki 32. Podaję tekst piosenki Ptasie głosy
Edukacja matematyczna – 1 godz.
Sprawdzam siebie – rozwiązywanie zadań matematycznych, oblicznia w zakresie 20 – wykonajcie ćwiczenia 1 – 7 w ćwiczeniówce na str. 50 – 51. Dla Chętnych – zad. 8 str. 51. Rodzice mogą Wam czytać polecenia, ale starajcie się pracować samodzielnie. Powodzenia !
Wychowanie fizyczne – 1 godz.
Na początku proponuję Wam ćwiczenia kształtujące prawidłową postawę ciała. Oto zestaw ćwiczeń Ćwiczenia dla dzieci – prawidłowa postawa – YouTube, a potem „grę w kręgle”.
Wykorzystajcie puste butelki plastikowe sztuk 9, ustawcie je w wyznaczonych miejscach, zaznaczcie linię toczenia piłeczki i grajcie: sami, z rodzeństwem lub rodzicami.
Miłej nauki i zabawy. Pozdrawiam :)
Comments are closed.