Owoce i warzywa

W roku szkolnym 2022/2023 realizujemy kolejną już edycję programu „Owoce i warzywa w szkole „. W tym roku szkolnym jest to program o nazwie „Program dla szkół”. Z programu korzystają uczniowie klas od I  do V w sumie 190 uczniów. Dostawy realizowane są dwa razy w tygodniu . Zazwyczaj jest to porcja owocowa  i warzywna. Owoce i warzywa udostępniane są uczniom , towarzyszy temu zawsze informacja o walorach zdrowotnych spożywania świeżych owoców i warzyw. Program ma na celu kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci, w szczególności zwiększenie spożycia owoców i warzyw. „Program dla szkół jest przede wszystkim programem o charakterze edukacyjnym, a wszelkie uzgodnienia dotyczące organizacji dostaw i udostępniania owoców , warzyw powinny zwiększać jego skuteczność.

Skip to content