Dzień dobry :)
Edukacja polonistyczna
Temat: Ważne są ćwiczenia, gdy się ó nie wymienia. (Zapisz w zeszycie)
Dziś utrwalisz pisownię wyrazów z ó niewymiennym.
- Przeczytaj głośno wiersz M. Strzałkowskiej pt.,, Ruszam mózgiem nie na próżno!”, podręcznik, s. 49.
- Opowiedz, jakie czynności wykonują bohaterowie wiersza – ćwiczenie 1, podręcznik, s.49.
- Wykonaj ćwiczenie 2 i 3, podręcznik, s. 49, zgodnie z poleceniami.
- Naucz się na pamięć wybranej zwrotki wiersza – ćwiczenie 4, podręcznik, s. 49.
- Wyszukaj w wierszu pary rymujących się wyrazów, np. ogórki – skórki. Przeczytaj je głośno.
- Wykonaj ćwiczenie 1, zeszyt ćwiczeń, s. 62 – wykreśl zdania, które nie pasują do ilustracji. Z pozostałych zdań wybierz dwa i napisz je z pamięci. Sprawdź poprawność zapisu.
- Uzupełnij krzyżówkę w ćwiczeniu 2, zeszyt ćwiczeń, s. 63, zgodnie z poleceniem. Zamknij ćwiczenia i spróbuj powiedzieć z pamięci, jakie wyrazy z ó niewymiennym zapisałeś/zapisałaś w krzyżówce.
- Wykonaj ćwiczenie 3, zeszyt ćwiczeń, s. 63 – dobierz wyrazy z ó niewymiennym w pary i podpisz rysunki, np. krótki ogórek.
- Postaraj się zapamiętać wszystkie wyrazy z ó niewymiennym, które pojawiły się w ćwiczeniach na stronach: 62 i 63.
Edukacja polonistyczno – przyrodnicza
Temat: Królowa naszych rzek. (Zapisz w zeszycie do przyrody)
Na dzisiejszej lekcji poznasz znaczenie wody w życiu człowieka i w przyrodzie; Opiszesz bieg rzeki na przykładzie Wisły. Przypomnisz sobie wiadomości o przymiotniku.
- Obejrzyj film pt.,, Woda -niezwykła substancja”, ok. 5 min. Dzięki niemu poznasz właściwości wody i jej znaczenie w życiu człowieka i w przyrodzie.
- Poznaj najdłuższą rzekę w Polsce – Wisłę – jej źródło, ujście, jej dopływy – rzeki do niej uchodzące oraz największe miasta nad nią leżące w filmie pt.,, Wisła ”– Przyroda, klasa II.., ok. 3 min.
- Poproś mamę lub tatę o głośne przeczytanie opowiadania pt.,, O Wiśle”, podręcznik, s. 50,51.
- Odpowiedz na pytania zawarte w ćwiczeniach 1 -4, podręcznik, s. 51.
- Posłuchaj wiersza, mówiącego o legendach; Poznaj tytuły legend, do których nawiązuje wiersz – na podstawie prezentacji ,, Legendy o polskich miastach”, ok. 12 min. Ćwiczenia występujące w prezentacji omawiaj ustnie, z pomocą mamy lub taty. Pamiętaj, że przymiotniki to części mowy oznaczające cechy ludzi, zwierząt, roślin i rzeczy. Przymiotniki odpowiadają na pytania: – Jaki?, Jaka?, Jakie? Występują w stopniu równym, wyższym i najwyższym, np. ładny (stopień równy) ,- ładniejszy (stopień wyższy), najładniejszy ( stopień najwyższy).
- Wykonaj ćwiczenia 1,2,3, podręcznik, s. 52 – zgodnie z poleceniami. Zapamiętaj, że nazwy miast, rzek, mórz i gór piszemy wielką literą.
- Poznaj pojęcia – źródło i ujście – podręcznik, s. 53.
- Przeczytaj informacje z mapy Polski – ćwiczenie 1, podręcznik, s. 53. Pamiętaj, że Wisła wypływa z Baraniej Góry, a najbliżej jej źródła leży Kraków, natomiast najbliżej jej ujścia – Gdańsk.
- Wykonaj ćwiczenie 2,podręcznik, s. 53. Wyszukaj na mapie Polski, np. w Internecie – Odry, drugiej pod względem długości rzeki w Polsce. Jej źródła poszukaj we wschodnich Czechach, w Górach Odrzańskich w Sudetach. Odra uchodzi do Roztoki Odrzańskiej, będącą zatoką Zalewu Szczecińskiego. Możesz poszukać źródła i ujścia innej rzeki, np. Warty.
- Przeczytaj informację z ramki, podręcznik, s. 53. Zapamiętaj, że gdy stoimy twarzą w kierunku ruchu wody, albo płyniemy z prądem rzeki, to po prawej ręce mamy prawy brzeg, a po lewej – lewy brzeg.
- Wykonaj ćwiczenia 1 i 2, zeszyt ćwiczeń, s. 64, zgodnie z poleceniami.
Edukacja matematyczna
Temat: Dodawanie i odejmowanie liczb dwucyfrowych. ( Zapisz w zeszycie)
Dziś poćwiczysz obliczenia w zakresie 100.
- Proponuję grę z mamą lub tatą w karty ,, Szybkie dodawanie” (przygotuj karty z numerami od 1 do 9). Wykładaj po 3 karty i wykonuj dodawanie. Wygrywa osoba, która uzyska większą sumę i zabiera wyłożone karty przeciwnika. Sposób obliczania: 3 5 7/ 35 + 7 = 42. W podobny sposób zgraj w ,, Szybkie odejmowanie”.
- Wykonaj zadania 1 -5, podręcznik, s. 53, zgodnie z poleceniami. Możesz pomagać sobie w obliczeniach wykonując rysunki schematyczne na kartce lub w zeszycie.
- Wykonaj zadania 1 – 5, zeszyt ćwiczeń, s. 64.
Powodzenia w wykonywaniu ćwiczeń i zadań :) Życzę Wam miłego odpoczynku w weekend.
Edukacja polonistyczna – 1 godz.,
Edukacja polonistyczno – przyrodnicza – 2 godz.,
Edukacja matematyczna – 1 godz.
Comments are closed.