Dzień dobry
Edukacja polonistyczna
Temat: Lubimy żartować (zapisz w zeszycie)
Dziś poznacie primaaprilisowe żarty, utrwalicie pisownię wyrazów z ,,h”.
- Przeczytaj głośno wiersz ,, Prima aprilis”, s.57 w podręczniku.
- Odpowiedz ustnie na pytania zawarte w ćwiczeniu 1 pod wierszem.
- Napisz w zeszycie wyjaśnienie sformułowania prima aprilis ( wg. Słownika języka polskiego PWN): – dzień 1 kwietnia, w którym ludzie zgodnie z tradycją starają się wzajemnie oszukać dla żartu, – żart zrobiony komuś w tym dniu. Odpowiedz ustnie na pozostałe pytania z ćwiczenia 2, s. 57.
- Wykonaj ćwiczenie 3, s. 57. Ilustrację możesz wykonać na kartce z bloku.
- Wykonaj ćwiczenie 4, s.57. Możesz je wykonać w zeszycie (dla chętnych). Pamiętaj, że żarty nie mogą sprawiać przykrości innym.
- Wykonaj ćwiczenie 1, s.58 w podręczniku zgodnie z poleceniem. Zapamiętaj pisownię wyrazów: hak, harce, humor, harfa, hasać, hotel – zapisz je w zeszycie.
Edukacja matematyczna
Wykonaj zadania w zeszycie ćwiczeń: 1-4, s. 38 (doskonalimy umiejętność posługiwania się groszami oraz dodawania i odejmowania liczb w zakresie 100) – ciąg dalszy wczorajszej lekcji.
Dzisiaj będziecie wykonywać obliczenia wagowe, poznacie pojęcie dekagram.
Temat: Obliczenia wagowe, pojęcie dekagram (zapisz w zeszycie).
- Porozmawiaj z rodzicami o codziennych sytuacjach, w których potrzebna jest waga.
- Wykonaj zadanie 1, s. 26 w podręczniku. Obliczenia możesz wykonywać w zeszycie. Wagę szalkową, pokazaną na ilustracji można najczęściej zobaczyć w muzeach, gdyż jest to stary rodzaj wagi. Dziś dominują wagi elektroniczne.
- Przepisz do zeszytu informację z ramki i naucz się jej na pamięć. Pamiętaj, że oprócz odważników kilogramowych mamy też odważniki dekagramowe, pokazane w podręczniku.
- Wykonaj zadanie 2, s. 26. Możesz je wykonać w zeszycie.
- Wykonaj zadania ze strony 27 w podręczniku ,,Pomyślę i rozwiążę”. Trójkąty z zad. 2 wytnij z papieru i układaj kwadraty, narysuj je w zeszycie. Pozostałe zadania omów z rodzicami.
- Wykonaj zadania 1- 3, s. 39 w zeszycie ćwiczeń.
Wychowanie fizyczne
Dziś proponuję zabawę z papierowymi kulami. Możesz wykonać je ze starych gazet, a następnie podrzucać i łapać, turlać, przeskakiwać przez nie, obiegać, rzucać do celu.
Życzę miłej pracy i zabawy :)
Edukacja polonistyczna – 2 godz.,
Edukacja matematyczna – 2 godz.
Wychowanie fizyczne – 1 godz.
Comments are closed.