W bibliotece szkolnej realizowany był Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, któremu patronowało Ministerstwo Oświaty. Celem programu było zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek szkolnych poprzez doposażenie ich w nowości wydawnicze, wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów, wzrost dostępności książek w bibliotekach szkolnych, rozwój współpracy pomiędzy szkołami a instytucjami kulturowymi w środowisku lokalnym.
Dzięki programowi biblioteka szkolna uzupełniła swój księgozbiór o 839 woluminów. Wśród nich jest wiele lektur. Są to tytuły, których brakowało w zbiorach oraz takie, które uzupełniły już posiadane. Zakupione zostały pozycje będące pomocą zarówno dla uczniów jak i nauczycieli podczas przygotowań do konkursów przedmiotowych. Do czytelni zostały zakupione nowe słowniki oraz wydawnictwa albumowe.Najbardziej wyczekiwanymi przez uczniów książkami były nowe serie popularnych bestsellerów do czytania. W kl. I-III są to serie: Już czytam, Czytam sobie, Basia, o przygodach Franklina czy Smerfów. W starszych klasach wielkim zainteresowaniem cieszą się serie książek: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, Zosia z ulicy Kociej, Hania Humorek, Magiczne drzewo oraz Dziennik Cwaniaczka. Najstarsi wypożyczają najchętniej książki: Zwiadowcy, Felix, Net i Nika, Ulysses Moore, książki z serii Plus minus 16, Piratów z Karaibów.
Tak ciekawie doposażony księgozbiór pozwala uczniom poznawać fascynujący świat literatury, rozbudzać zainteresowania, inicjować nowe działania w bibliotece i w szkole.
Nauczyciel bibliotekarz
Agata Godzwon
Comments are closed.