Dzień dobry :)
edukacja polonistyczna – 2 godz.
Posłuchajcie czytanego przez rodziców wiersza H. Łochockiej pt. „Książka czeka” – podręcznik str. 38 i odpowiedzcie na pytania znajdujące się pod tekstem.
Wyszukajcie w wierszu fragmentów mówiących o tym, jakie korzyści daje nam czytanie książek i porozmawiajcie na ten temat.
A teraz rozwiążcie zagadkę:
Jest takie miejsce, gdzie książka czeka i bardzo się cieszy, gdy ujrzy człowieka. (biblioteka)
Większość z Was już była w szkolnej bibliotece i wypożyczała książeczki, które czytaliście w domu. Przypomnijcie sobie, jakie zasady obowiązują w bibliotece Czy to biblioteka? i zobaczcie, jak po raz pierwszy pojawiła się tam nowa czytelniczka Świnka Peppa odc 108 Biblioteka
Spróbujcie wyjaśnić powiedzenie, że książka jest przyjacielem człowieka.
Zapiszcie notatkę do zeszytu: Książka pomaga w zdobywaniu wiedzy. Uczy właściwego zachowania. Rozśmiesza, gdy jesteśmy smutni. Jest naszym przyjacielem.
Ćwiczenia w mówieniu wzbogacające słownictwo.
Porozmawiajcie o rodzajach książek, z których korzystają uczniowie, np. lektura, podręcznik, słownik, encyklopedia, atlas. Wyjaśnijcie czym one się różnią.
Podajcie jak najwięcej określeń jaka może być książka (np. ciekawa, przygodowa, interesująca, fascynująca). Omówcie ćwiczenie 1 z podręcznika na str. 39. A teraz weźcie do ręki ulubioną książkę z własnej biblioteczki. Sprawdźcie, jakie informacje znajdują się na okładce? Macie rację – znajduje się tam między innymi tytuł książki. Dzisiaj poznacie nowy znak: cudzysłów. To właśnie w cudzysłowie zapisujemy tytuły. Uwaga rodzice! Należy zapobiegać utrwaleniu nieprawidłowej formy wyrażenia w cudzysłowiu. Warto dzieciom głośno, kilkakrotnie powtórzyć zdanie: Tytuł książki zawsze piszemy w cudzysłowie. Uzupełnijcie zdania w ćwiczeniu 2 str. 39 i przepiszcie je do zeszytu. Zapamiętajcie informację znajdującą się w ramce na dole strony. Wykonajcie ćwiczenie 1 – 2 w ćwiczeniówce na str. 37. Pokolorowane zdania z ćwiczenia 2 przepiszcie do zeszytu. Proszę zróbcie zdjęcie i prześlijcie do środy tj. 20. 05. 2020 r.
edukacja matematyczna – 1 godz. Na bieżąco i systematycznie utrwalajcie wiadomości i umiejętności matematyczne. Wykonajcie zadania 4 – 6 w ćwiczeniówce do matematyki na str. 61. zajęcia komputerowe – 1 godz. Poproście rodziców, żeby przeczytali Wam zagadnienia dotyczące tematu: Przyszła wiosna – piszemy w Paincie – podręcznik do informatyki str. 46. Dla lepszego zrozumienia tematu obejrzyjcie filmik Paint tekst
Teraz samodzielnie przeczytajcie wiersz zamieszczony na str. 47 i podkreślcie w nim zieloną kredką nazwy roślin, a czerwoną kredką – nazwy zwierząt.
Pamiętajcie, że zmiany w tekście (rozmiar, kolor, rodzaj czcionki, miejsce położenia tekstu) można wprowadzić tylko wtedy, kiedy widoczna jest przerywana ramka wokół tekstu.
Wykonajcie ćwiczenia 1 – 2 umieszczone na płycie:
„Wiosenna przyroda” – podpiszcie zwierzęta i rośliny widoczne na ilustracjach (wierzba, róża, pszczoły, wilga, czapla, bocian, śliwa, czeremcha).
„Kierunki” – ćwiczenie polega na kolorowaniu strzałek i podpisywaniu kierunków.
Za poprawne wykonanie ćwiczeń otrzymujecie dziesiątą naklejkę stanowiącą element tajnego hasła. Powodzenia!
Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego dnia :)
Comments are closed.