Maj, tydzień 2 Moja miejscowość, mój region
Dzień 1 Poznajemy naszą miejscowość
Jak minął weekend? Dzisiaj już jest poniedziałek, przygotowałam dla Was nowe, mam nadzieje ciekawe zadania .
♥ Zachęcam do oglądania obrazków, widokówek, zdjęć, folderów, filmików na stronach internetowych przedstawiających miejscowość, w której mieszkają dzieci lub w której znajduje się przedszkole.
Dzieci rozpoznają miejsca. Następnie pod kierunkiem R. prowadzą swobodne rozmowy na temat miejsc, w których mieszkają, adresów zamieszkania i adresu przedszkola. Dzieci dzielą nazwy miejscowości na sylaby. Utrwalenie adresu zamieszkania dziecka.
♥ Polska ma swoje godło, czy pamiętacie jak ono wygląda? Warszawa ma swój herb, Jaki ? Również nasza Gmina Rytwiany, nasza mała ojczyzna ma swój herb.
Link do strony przedstawiającej herb Rytwian-
http://rytwiany.com.pl/index.php?id=239
Wycinek ze Statutu Gminy Rytwiany:
,, § 2.1. Herbem Gminy jest podkowa złota ocelami do góry, w niej krzyż kawalerski złoty, umieszczony w błękitnym polu tarczy. Pośrodku górnej krawędzi tarczy umieszczony wizerunek jastrzębia z złotymi dzwonkami u nóg, trzymającego w łapie taką samą podkowę z krzyżem jak na tarczy.”
♥ Zapraszam Was do odszukania na stronach internetowych filmu o Gminie Rytwiany i uważnego obejrzenia go.
Czy zgadzacie się ze mną, że piękna jest nasza miejscowość i Gmina, pełna wspaniałych zabytków, otoczona przepiękna przyrodą?
♥ Zabawa Prawda – nieprawda.
Porządkowanie informacji na temat swojej miejscowości. Dla dziecka dwa kartoniki z minami – wesołą i smutną . Po usłyszeniu prawdziwej informacji podnoszą obrazek przedstawiający wesołą minę, przy nieprawdziwej – smutną.
Przykłady:
– Moja miejscowość to miasto.
– Moja miejscowość to wieś.
– W mojej miejscowości jeżdżą tramwaje.
– Nasze przedszkole znajduje się w Rytwianach. – W Rytwianach znajdują sie ruiny zamku. – W herbie Rytwian jest syrenka. – W herbie Rytwian znajduje się orzeł biały w koronie. – W herbie Rytwian znajduje się ptak – jastrzęb z złotymi dzwonkami u nóg, trzymający w łapie podkowę z krzyż
♥ Zabawy konstrukcyjne z wykorzystaniem klocków.
Dzieci budują różne domy z klocków. Następnie porównują powstałe budowle, wykorzystują następujące pojęcia: wysoki, niski, wyższy, niższy.
♥ Wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką na temat – Moja miejscowość.
W najbliższym czasie chcę zamieścić na stronie internetowej galerię prac dzieci. Zachęcam do przesyłania zdjęć :)
Pozdrawiam. Jolanta Prostak :)
Comments are closed.