Dzień dobry! Witam wszystkich bardzo serdecznie.
W tym tygodniu naszym głównym celem będzie poszerzenie wiedzy dzieciaczków na temat zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Zajęcia rozpoczynamy mówiąc rymowankę. Zadaniem dzieci jest wykonywanie odpowiednich ruchów.
Dzieci:
Teraz wszyscy się witamy machają ręką
i gorąco pozdrawiamy. przesyłają buziaki
Już zajęcia zacząć czas, wykonują duże koło rękami
więc podskoczmy razem raz. podskakują raz w górę
Świetnie sobie poradziliście:)
Teraz proponuję Państwu, abyście przeprowadzili swobodne rozmowy ze swoimi dziećmi na temat panujących tradycji wielkanocnych. Pokażcie swoim pociechom zdjęcia lub obrazki związane z Wielkanocą. Posłuchajcie wspólnie piosenkę ,,Znaki Wielkanocy”. Link do piosenki https://www.youtube.com/watch?v=OCmZrAz3t-U. Poopowiadajcie dzieciom o przygotowaniach do świąt oraz o potrawach wielkanocnych.
Zabawa dydaktyczna „Kroimy wyrazy”.
Dzieci sylabizują (klaszcząc) nazwy wyrazów podanych przez rodzica. Podają liczbę sylab w wyrazie. Wyrazy: Wielkanoc, święta, jajko, pisanki, palma, życzenia, kurczątko, zajączek, baranek…
Praca plastyczna ,,Zajączek z papierowego talerzyka”
Potrzebne będą:
- 2 papierowe talerzyki
- nożyczki
- czarny marker
- duże, kreatywne oczy
- różowy pompon
- klej na gorąco
Na okrągły talerz naklejamy oczy i nos z pompona, a następnie dorysowujemy wąsy i buzię zająca. Z drugiego talerzyka wycinamy uszy i doklejamy od tyły talerzyka. Prawda, że proste?
Zobaczcie obrazki, które mogą Was zainspirować przy robieniu króliczków: link https://www.google.com/search?q=zaj%C4%85c+z+talerza+papierowego&rlz=1C1NERA_enPL648PL648&sxsrf=ALeKk00Kq0AOuIS4Q8TcQ2mX5sFiMBK77w:1588152929928&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=5mBhUPrbMm1OhM%253A%252C_rySMkbYBycscM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kTndhpTIZiQhVEW41Lolk49hVAE5A&sa=X&ved=2ahUKEwiVr_LZqo3pAhXoo4sKHfh_AiMQ9QEwAHoECAkQFg#imgrc=5mBhUPrbMm1OhM:
I na koniec…
Zabawa ,,Wyścig z jajem”
Najoczywistsza aktywność wielkanocna… Potrzebna będzie łyżka – drewniana lub zwykła i jajko. Uwaga: żeby zminimalizować straty w jajkach, polecam sztuczne! Wyznaczamy start i metę, prosimy dziecko żeby przeniosło jajko na łyżce w taki sposób, aby nie spadło. Żeby nie było tak łatwo i przyjemnie, możemy mierzyć czas, zorganizować wyścig, zaproponować konkretny sposób poruszania się, np. tyłem, bokiem, stopa za stopą, na kolanach, wielkimi krokami, na palcach, na piętach, na bokach stóp, dołożyć przeszkody na które nie wolno nadepnąć, zawiązać oczy, z jajkiem między kolanami itd. Dziecko powinno starać się przez całą trasę trzymać wyprostowaną rękę.
Na dziś to już wszystko.. Mam nadzieję, że dobrze się bawiliście:)
Pozdrawiam Jowita Irek-Mazur
Comments are closed.