Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Gramy Zmysłami”

W roku szkolnym 2025/2026 w grupie przedszkolnej ,,Starszaki” realizowany był Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Gramy Zmysłami”. Koordynatorem projektu była Pani Anna Czołba.

Celem projektu było:

– Poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat integracji sensorycznej i zmysłów;

– Wielozmysłowe postrzeganie świata przez dzieci;

– Rozbudzenie kreatywności w realizacji zadań;

– Stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych;

– Tworzenie warunków do kształtowania przez dzieci świadomości własnego ciała;

– Współpraca nauczycieli i dzieci na terenie całego kraju poprzez wspólną wymianę doświadczeń.

W ramach projektu należało zrealizować 7 zadań, po jednym w danym miesiącu.

Zadania:

Październik – ŚCIEŻKA SENSORYCZNA

Listopad – WĘCH

Grudzień – WZROK

Styczeń – SŁUCH

Luty – DOTYK

Marzec – SMAK

Kwiecień – ZMYSŁ RÓWNOWAGI

Udział dzieci w projekcie polegał na aktywnym wykonywaniu różnorodnych zadań i aktywności przygotowanych przez nauczycieli. W trakcie projektu wykonywali prace plastyczne, sensoryczne ścieżki, eksperymenty, zabawy ruchowe oraz zabawy. Zajęcia dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych emocji i pozwoliły uczyć się poprzez doświadczenie oraz swobodną zabawę.

 

 

 

 

Przejdź do treści