W roku szkolnym 2025/2026 w grupie przedszkolnej ,,Starszaki” realizowany był Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Gramy Zmysłami”. Koordynatorem projektu była Pani Anna Czołba.
Celem projektu było:
– Poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat integracji sensorycznej i zmysłów;
– Wielozmysłowe postrzeganie świata przez dzieci;
– Rozbudzenie kreatywności w realizacji zadań;
– Stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych;
– Tworzenie warunków do kształtowania przez dzieci świadomości własnego ciała;
– Współpraca nauczycieli i dzieci na terenie całego kraju poprzez wspólną wymianę doświadczeń.
W ramach projektu należało zrealizować 7 zadań, po jednym w danym miesiącu.
Zadania:
Październik – ŚCIEŻKA SENSORYCZNA
Listopad – WĘCH
Grudzień – WZROK
Styczeń – SŁUCH
Luty – DOTYK
Marzec – SMAK
Kwiecień – ZMYSŁ RÓWNOWAGI
Udział dzieci w projekcie polegał na aktywnym wykonywaniu różnorodnych zadań i aktywności przygotowanych przez nauczycieli. W trakcie projektu wykonywali prace plastyczne, sensoryczne ścieżki, eksperymenty, zabawy ruchowe oraz zabawy. Zajęcia dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych emocji i pozwoliły uczyć się poprzez doświadczenie oraz swobodną zabawę.




