Uroczysty apel z okazji 86 rocznicy Zbrodni Katyńskiej odbył się w naszej szkole 27 kwietnia 2026r,gromadząc uczniów z kl. VII i VIII oraz nauczycieli. Wydarzenie miało na celu upamiętnienie tysięcy polskich oficerów i przedstawicieli inteligencji zamordowanych w 1940 roku. W trakcie uroczystości uczniowie zaprezentowali program artystyczny, który przybliżył wszystkim znaczenie tego dnia. Przedstawiona została prezentacja w wykonaniu Magdaleny Chrzanowskiej i Rozalii Łabęckiej o przyczynach i skutkach tejże zbrodni, nie zabrakło również refleksyjnych pieśni w wykonaniu między innymi uczennicy klasy VII- Leny Maćkowskiej. Spotkanie prowadziła Natasza Janowska- uczennica klasy VII. Na koniec apelu Pan dyrektor Jacek Więckowski przedstawił młodzieży okoliczności oraz dalekosiężne skutki Zbrodni Katyńskiej dla suwerenności naszego kraju. Podkreślił znaczenie pamięci o ofiarach oraz konieczność pielęgnowania prawdy historycznej i szacunku wobec bohaterów narodowych.
Apel przygotowany został pod kierunkiem nauczycieli- p. Doroty Chynek, Agaty Godzwon, oprawą muzyczną zajęła się p. Beata Chodurek. Obsługą techniczną zajęli się panowie- Grzegorz Szewczyk i Paweł Woś.
