Dzień dobry Chłopaki,

Temat dzisiejszych zajęć: Zadania tekstowe

Praca na dziś:

Rozwiąż zadanka.

Zadanie 1

Paweł oszczędzał przez cały rok. Odkładał 30 zł miesięcznie. Ile pieniędzy zaoszczędził?

Zadanie 2

Mikołaj kupił rower. Koszt roweru rozłożono w sklepie na 10 rat po 132 zł każda. Oblicz cenę roweru.

Zadanie 3

W szkółce leśnej posadzono drzewka w 9 rzędach po 60 sztuk. Ile drzewek posadzono?

Zadanie 4

Jedna minuta rozmowy w pewnej sieci komórkowej kosztuje 29 gr. Ile groszy kosztuje 5-minutowa rozmowa w tej sieci?

Zadanie 5

Jedno opakowanie cukierków kosztuje 4 zł. W kartonie znajduje się 18 takich opakowań.

  1. Ile kosztuje karton cukierków?
  2. Ile reszty otrzyma klient, który za karton cukierków zapłaci banknotem stuzłotowym?

Zadanie 6

Paweł ma 5 zł i chce kupić 8 bułek tego samego rodzaju. Na które bułki Pawłowi zabraknie pieniędzy?

 

Czekam na rozwiązania.

 Mój email wojtek2019matematyka@gmail.com

 

Przejdź do treści